Të gjitha lajmet

YLLI

Ylli transferon ish-lojtarin e Bashkimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Ylli transferon ish-lojtarin e Bashkimit

20 November, 2020 @17:26

Para pak çastesh, skuadra e Yllit ka zyrtarizuar transferimin më të ri të skuadrës, Griffin Ramme.

Fundori amerikan Ramme, së fundi ishte pjesë e skuadrës Goga Basket, derisa ka luajtur edhe për Bashkimin.

TABELA AKTUALE

Ylli përveç Griffin Ramme, javë më parë e kishte kthyer në skuadër edhe lojtarin Arbër Berisha.

Skuadra suharekase aktualisht gjendet në pozitën e dytë me 3 fitore e 1 humbje në Superligë.

SHTYHET SUPERLIGA

FBK shtyen 2 xhirot e radhës në Superligë

16 November, 2020 @21:01

Përmes një njoftimi të lëshuar sot në faqen zyrtare te Federatës, FBK ka bërë të ditur se ka shtyer dy…

KARAGAÇ

Peja konfirmon, 5 basketbollistë pozitiv në COVID-19

16 November, 2020 @17:44

Skuadra e vetme e pamposhtur në Superligë, KB Peja, ka bërë të ditur para pak çastesh se pesë basketbollistë të…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (V)

16 November, 2020 @12:29

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së pestë në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

YLLI - VËLLAZNIMI

Shkëlqen Bunjaku, Ylli mposhtë Vëllaznimin pas vazhdimeve

TOPSPORTI / A.P

15 November, 2020 @15:33

Me fitore të vendasve është mbyllur ndeshja e sotme e luajtur mes Yllit dh Vëllaznimit në Suharekë. Ndeshja mes skuadrave…

MATCH REPORT: BASHKIMI-RAHOVECI

Bashkimi s’arrin rikthimin, Rahoveci fiton

Foto: KBRahoveci/fb

14 November, 2020 @17:57

Përkundër mundit të treguar në pjesë të dytë, Bashkimi nuk ka arritur të dalë mbi Rahovecin sot dhe kështu ka…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga