Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA PREQUALIFIERS

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

Shqipëria, para nisjes për në Qipro.

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit


18 February, 2021 @11:55

Selektori i Shqipërisë Afrim Bilalli për duelet e fundit parakualifikuese të Grupit A ka ftuar këta basketbollistë:

Juljan Hamati, Celis Taflaj, Klein Strazimiri, Ferdi Bedini, Niko Thano, Frenki Lilaj, Endrit Hysenagolli, Robert Shestani, Eldi Hysa, Daniel Lekndreaj, Rei Pullazi, Gerti Shima

Kujtojmë, nga të ftuarit Pullazi, Taflaj dhe Bedini luajnë në kampionatin italian të basketbollit, ndërsa shumica e të tjerëve në atë të Kosovës.

Sot, Gerti Shima ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe se nuk do të mund t’i ndihmojë ekipit në përballjet e fundit parakualifikuese.

Më 18 shkurt, me fillim prej orës 18:00 luhet Qipro-Shqipëria në Eleftheria Sports Arena të Nikozisë, ndërsa më 20 shkurt luhet përballja e fundit Shqipëria-Bjellorusia në të njëjtën orë.

Për shkak të rregullave të reja me coronavirus, FIBA ka kërkuar që organizimi të bëhet te një vend, nga pjesëmarrësit e grupit dhe në Grupin A ku bën pjesë Shqipëria, Qiproja ka qenë fituese për organizim.

Përndryshe, gjasat e Shqipërisë për kualifikim tutje janë të vogla, pasi që kuqezinjtë nga duelet e para kanë bilans 1-3. Fitorja e vetme në grup për Shqipërinë ka qenë ndaj qipriotëve si vendas.

TABELA:

1. Bjellorusia 4-0
2. Portugalia 3-1
3. Shqipëria 1-3
4. Qiproja 0-4.


PARA NDESHJEVE

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

18/02/21 @ 11:40

KOSOVA

Transmetimi: Kosova - Luksemburgu

Përfaqësuesja

Transmetimi: Kosova - Luksemburgu

18/02/21 @ 11:34

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

18/02/21 @ 11:24

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

18/02/21 @ 09:14

VËLLAZNIMI

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

FBK Superliga

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

17/02/21 @ 22:13

LISTA E KOSOVËS

Caktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

Përfaqësuesja

Caktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

17/02/21 @ 19:31

T-WOLVES - LAKERS

LeBron James në skenë

NBA

LeBron James në skenë

17/02/21 @ 09:21

SUNS - NETS

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

NBA

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

17/02/21 @ 09:15

PRIZRENI

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

FBK Superliga

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

17/02/21 @ 08:09

WARRIORS - CAVS

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

NBA

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

16/02/21 @ 08:34

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

07/07/21 @ 17:42

KOSOVA U20

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

07/07/21 @ 17:31

KOSOVA (F)

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

Përfaqësuesja

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

07/07/21 @ 17:14

KOSOVA (F)

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

Përfaqësuesja

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

06/07/21 @ 16:28

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Përfaqësuesja

Pjesëmarrja historike e Kosovës

06/07/21 @ 13:54

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08

KOSOVA (F)

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

Përfaqësuesja

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

30/06/21 @ 13:36

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja