Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

Foto: FIBA

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë


18 February, 2021 @11:24

Kombëtarja shqiptare në duelet e fundit parakualifikuese për Botërorin 2023 do të ndeshet ndaj Qipros dhe Bjellorusisë.

Mirëpo, në këto përballje, që nisin sot, kuqezinjëve nuk do të mund t’i ndihmojë njëri ndër basketbollistët më të mirë të skuadrës, Gerti Shima.

Shima, përmes një njoftimi në llogarinë e tij personale të Facebookut ka bërë të ditur se nga e gjithë ekspedita kuqezi, vetëm ai ka rezultuar pozitiv në COVID-19 dhe kështu nuk do të mund t’i ndihmojë skuadrës.

Më 18 shkurt, me fillim prej orës 18:00 luhet Qipro-Shqipëria në Eleftheria Sports Arena të Nikozisë, ndërsa më 20 shkurt luhet përballja e fundit Shqipëria-Bjellorusia në të njëjtën orë.

Për shkak të rregullave të reja me coronavirus, FIBA ka kërkuar që organizimi të bëhet te një vend, nga pjesëmarrësit e grupit dhe në Grupin A ku bën pjesë Shqipëria, Qiproja ka qenë fituese për organizim.

Përndryshe, gjasat e Shqipërisë për kualifikim tutje janë të vogla, pasi që kuqezinjtë nga duelet e para kanë bilans 1-3. Fitorja e vetme në grup për Shqipërinë ka qenë ndaj qipriotëve si vendas.

TABELA:

1. Bjellorusia 4-0
2. Portugalia 3-1
3. Shqipëria 1-3
4. Qiproja 0-4.


NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

18/02/21 @ 09:14

VËLLAZNIMI

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

FBK Superliga

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

17/02/21 @ 22:13

LISTA E KOSOVËS

Caktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

Përfaqësuesja

Caktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

17/02/21 @ 19:31

T-WOLVES - LAKERS

LeBron James në skenë

NBA

LeBron James në skenë

17/02/21 @ 09:21

SUNS - NETS

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

NBA

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

17/02/21 @ 09:15

PRIZRENI

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

FBK Superliga

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

17/02/21 @ 08:09

WARRIORS - CAVS

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

NBA

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

16/02/21 @ 08:34

JAZZ - SIXERS

8 fitore rresht nga Utah

NBA

8 fitore rresht nga Utah

16/02/21 @ 07:59

LAKERS

Sa do të mungojë Anthony Davis?

NBA

Sa do të mungojë Anthony Davis?

15/02/21 @ 23:18

DION SHEQIRI

Sheqiri: Do të mundohem të mësoj sa më shumë nga lojtarët me përvojë

Përfaqësuesja

Sheqiri: Do të mundohem të mësoj sa më shumë nga lojtarët me përvojë

15/02/21 @ 16:06

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

07/07/21 @ 17:42

KOSOVA U20

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

07/07/21 @ 17:31

KOSOVA (F)

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

Përfaqësuesja

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

07/07/21 @ 17:14

KOSOVA (F)

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

Përfaqësuesja

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

06/07/21 @ 16:28

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Përfaqësuesja

Pjesëmarrja historike e Kosovës

06/07/21 @ 13:54

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08

KOSOVA (F)

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

Përfaqësuesja

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

30/06/21 @ 13:36

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

FIBA 3x3

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

27/06/21 @ 17:40


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja