Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI

325 euro dënim për ekipin e femrave të Bashkimit

325 euro dënim për ekipin e femrave të Bashkimit

24 April, 2019 @14:27

Në Informatorin e fundit të Ligës së Femrave, që përfshin duelin e tretë të serisë finale të PlayOffit është bërë e ditur se ekipit të femrave të Bashkimit i janë shqiptuar 325 euro dënim.

Për “mungesë apo aparatet teknike jo në rregull” ekipi ka marrë 25 euro gjobë, për “organizim të dobët” 50 euro, gabim teknik të trajnerit 50 euro, për “hudhje të gjësendeve të forta në parket” 100 euro si dhe për “sjellje josportive (ofendim) të shikuesve ndaj FBK-së” 100 euro tjera, që në total çuan dënimin në 325 euro.

Shiko: SKEMËN E PLAYOFFIT

Bashkimi F në këtë ndeshje është mposhtur nga Prishtina F 77-79 dhe prishtinaset kanë marrë epërsinë e serisë finale 2-1. Sonte luhet dueli i katërt i serisë dhe në rast të fitores së Prishtinës, ato shpallen kampione. Në të kundërtën luhet edhe ndeshja e pestë e serisë, ku vajzat e Bashkimit do të jenë vendase.

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi humbë titullin në Prizren, Prishtina kampione e Kosovës!

Foto: L.S / TOPSPORTI

27 April, 2019 @20:44

Vajzat e Prishtinës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/2019 të Superligës së Femrave. Të drejtuara nga Fidan Shatri e…

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi vs. Prishtina, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:47

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes vajzave të Bashkimit dhe atyre të Prishtinës, të cilat mes vete po…

NGA INFORMATORI

125 euro dënime për Prishtinën pas duelit të fundit

25 April, 2019 @15:09

Seria u barazua në 2-2 dhe gjithçka sa i përket titullit të kampionit do të vendoset të shtunën në…

GAME 4: PRISHITNA (F) - BASHKIMI (F)

Shaw-Stewart çojnë Bashkimin në superfinale

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 April, 2019 @20:54

Kampionja e Ligës së femrave do të caktohet në ndeshjen e pestë të serisë. Bashkimi arriti një fitore shumë të…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Ndeshja e fundit apo e shpresës?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 April, 2019 @12:24

Me fillim nga ora 19:00, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, do të luhet ndeshja e katërt e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave