Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

8 pikë dallimi pas pjesës së parë në Durrës

Foto: FBK

8 pikë dallimi pas pjesës së parë në Durrës


16 October, 2021 @17:47

Skuadra e Yllit të Suharekës, që është kampion aktual i Kosovës, ka mbyllë në epërsi pjesën e parë të ndeshjes ndaj Teutës sot në Durrës.

Teuta - Ylli po zhvillohet në kuadër të Ligës Unike, për trofeun e Superkupës Mbarëkombëtare. Pas çerekut të parë 16-25 në të mirë të Yllit në Ramzan Njala të bregdetit, në çerekun e dytë ekipi i drejtuar nga Adis Beciragic ka mbajtur kryesisht lojën e njëjtë, për 18-17 dhe pjesa e parë përfundoi me 34-42.

Mikaile Tmusic dhe Gëzim Morina janë më të dalluarit te Ylli pas pjesës së parë, pasi që të dy kanë shënuar mbi dhjetë pikë për ekipin. Tmusic shënoi 13, njëjtë sikurse dhe Morina.

Raporti i plotë pas ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike