Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F)

Aisha Balarabe largohet nga Bashkimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Aisha Balarabe largohet nga Bashkimi

3 January, 2020 @14:18

Njëra ndër basketbollistet më të mira te vashat e Bashkimit, Aisha Balarabe, është larguar nga skuadra prizrenase.

Lajmin e bëri të ditur Bashkimi përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, derisa me lojtaren në fjalë është shkëputur kontrata me marrëveshje të dyanshme.

Balarabe karrierën e saj do ta vazhdojë në Spanjë, derisa te Bashkimi luajti me mesatare prej 18.3 pikëve, 12.5 kërcimeve dhe 2 asistimeve për ndeshje.

Bashkimi gjithashtu ka bërë të ditur se së shpejti do të prezantohet zëvendësuesja e nigerianes.

TABELA AKTUALE

Vashat e Bashkimit e mbyllën stinorin vjeshtor pa asnjë humbje në Ligën e Femrave.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave