Të gjitha lajmet

HISTORIKE

Spanoulis në histori të Euroleagues

Spanoulis në histori të Euroleagues

2 January, 2020 @23:52

Fundori legjendar grek, Vassilis Spanoulis, sonte në ndeshjen kundër Fenerbahçes në Euroleagues, hyri në histori të kësaj lige.

Spanoulis i cili luajti me 14 pikë, u bë lojtari me më së shumti pikë të shënuara në histori të Euroleagues.

37 vjeçari Spanoulis, deri më tani në 318 ndeshje të zhvilluara i shënoi 4,157 pikë në total dhe e kaloi spanjollin Juan Carlos Navarro që i kishte 4,152 pikë.

Olympiacosi pësoi humbje kundër Fenerbahçes me rezultat 87-96.

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

EUROLEAGUE

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:06

Gjigandi grek u befasua kundër Crvena Zvezdës, duke u mposhtur me rezultat 74-71. Dejan Davidovac i Zvezdës duke shënuar në…

Të gjitha lajmet nga Euroleague