Të gjitha lajmet

LAKERS - SUNS

James me triple-double, Lakers me fitore

James me triple-double, Lakers me fitore

2 January, 2020 @10:05

Skuadra e Lakersit me performancën e super yllit LeBron James, e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 117-107.

Lakers në asnjë moment nuk e lëshoi epërsinë kundër Sunsit dhe arriti një fitore të lehtë.

LeBron James në këtë ndeshje shkëlqeu me triple-double. Ai luajti me 31 pikë, 13 kërcime e 12 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Anthony Davis me 26 pikë e 11 kërcime.

Te Suns më i miri ishte Devin Booker me 32 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

Lakers me 27 fitore e 7 humbje gjendet në krye të Konferencës Perëndimore, kurse Phoenix Sunsi me 13 fitore e 21 humbje është në pozitën e 11.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA