Të gjitha lajmet

LUKA DONCIC

Doncic thyen rekordin e Jordanit

Doncic thyen rekordin e Jordanit

29 December, 2019 @11:15

Dallas Mavericks me ndihmën e talentit Luka Doncic, e mposhti Golden State Warriorsin me rezultat 121-141.

Në skenë si zakonisht ishte lojtari slloven Luka Doncic.

Doncic, duke luajtur me 31 pikë, 15 asistime e 12 kërcime, ishte njeriu kryesor në fitoren e Dallasit.

Luka me këtë performancë u bë lojtari më i ri në histori të NBA-së, që luajti së paku dy ndeshje me 30+ pikë dhe 15 asistime.

Këtë rekord e mbante legjenda Michael Jordan nga stinori 1984/85, kur ishte 22, kurse Luka Doncic këtë e arriti me 20 vjet.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA