Të gjitha lajmet

KTHEHET NË VENDLINDJE

Alba Berlin shton në radhët e veta Maodo Lo

Alba Berlin shton në radhët e veta Maodo Lo


22 July, 2020 @16:41

Skuadra nga kryeqyteti gjerman Alba Berlin, ka nënshkruar një kontratë për sezonën e ardhshme me reprezentuesin gjerman Maodo Lo.

27 vjeçari i lindur në Berlin, luajti 4 sezone me Brose Bamberg dhe Bayern Munchen në Euroligë, ku në sezonën e fundit me bavarezët luajti me mesatare prej 9.0 pikë për ndeshje dhe me 3.3 asistime për lojë.

Alba ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me Lo-në, i cili ka pasur mesatare prej 42.6% të saktësisë për tre pikë në sezonin e fundit te Bayerni.

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

Të gjitha lajmet nga Euroleague