Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Alban Veseli, përforcimi më i ri i Rahovecit

TOPSPORTI / A.P

Alban Veseli, përforcimi më i ri i Rahovecit

6 August, 2019 @15:22

Vazhdon puna e palodhshme e Rahovecit këtë afat kalimtar veror.

‘Vreshtarët’ sot njoftuan opinionin me përforcimin më të ri, basketbollistin Alban Veseli, lojtar ky i njohur në basketbollin vendor.

Veseli gjatë karrierës së tij ka luajtur te Peja, Prishtina e së fundi edhe te Ylli, derisa në sezonin që vjen pritet ta ndihmojë skuadrën e Rahovecit, e cila përveç që do të jetë një skuadër e fortë në garat vendore, do të marrë pjesë edhe në Balkan League si dhe në kualifikime për në FIBA Europe Cup.

Kujtojmë që ditë më parë Rahoveci u përforcua edhe me qendrën greke Tsourakis, derisa më herët te nënkampioni i Kosovës ishin zyrtarizuar edhe Leonard Mekaj, i ardhur nga Ylli, si dhe amerikani Justin Gray dhe kroati Juri Gunjina, transferime që e dëshmojnë seriozitetin e Rahovecit në prag të edicionit të ri.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga