Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINË

Alioune Tew përforcim i Prishtinës

Alioune Tew përforcim i Prishtinës


21 July, 2021 @15:18

Francezi Alioune Tew është përforcim i ri i Prishtinës për stinorin 2021/22 ka bërë të ditur pak më parë klubi nga kryeqyteti.

Rekord-kampionja e Kosovës, Prishtina, zyrtarizoi basketbollistin 29-vjeçar që pritet të jetë forcë kryesore e skuadrës përgjatë stinorit të ri.

Bardhekaltërit patën një stinor të kaluar shumë vështirë në 2020/21 dhe nuk dëshirojnë që kjo gjë t’u përsëritet më, prandaj kanë nisur sezonin heret dhe pas zyrtarizimit të trajnerit të skuadrës, kroatit Ante Nazor, tashmë kanë bërë të ditur edhe për lojtarin e radhës në ekip.

Qendra Tew 206 centimetra i gjatë, ka luajtur në disa vende përgjatë karrierës së tij dhe ka mjaft përvojë në basketbollin evropian. Në stinorin e kaluar te skuadra e Melillas ai ka pasur mesatarisht 12 minuta për ndeshje ku ka shënuar 3 pikë për ndeshje, 0.2 asistime dhe 3.4 kërcime.

Tew


KARAGAÇ

Mirlind Zekaj përforcon Pejën

FBK Superliga/Transfere

Mirlind Zekaj përforcon Pejën

21/07/21 @ 15:12

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Josh Martin te kampioni i Portugalisë

FBK Superliga/International/Transfere

Josh Martin te kampioni i Portugalisë

21/07/21 @ 14:25

FINALJA E MADHE

Pritja gjysmë shekullore për titullin e Milwaukee Bucks

NBA

Pritja gjysmë shekullore për titullin e Milwaukee Bucks

21/07/21 @ 08:49

QIPRO (F) - KOSOVA (F)

Tolefree në fund i sjell fitoren Kosovës në debutim

Përfaqësuesja

Tolefree në fund i sjell fitoren Kosovës në debutim

20/07/21 @ 20:14

QIPRO - KOSOVA

Gjithçka e barabartë në ndeshjen Qipro (F) - Kosova (F)

Përfaqësuesja

Gjithçka e barabartë në ndeshjen Qipro (F) - Kosova (F)

20/07/21 @ 18:49

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Qipro (F) - Kosova (F)

Përfaqësuesja

Pesëshet e para: Qipro (F) - Kosova (F)

20/07/21 @ 18:01

KARAGAÇ

Mirlind Zekaj përforcon Pejën

FBK Superliga/Transfere

Mirlind Zekaj përforcon Pejën

21/07/21 @ 15:12

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Josh Martin te kampioni i Portugalisë

FBK Superliga/International/Transfere

Josh Martin te kampioni i Portugalisë

21/07/21 @ 14:25

KONFIRMOHET PJESËMARRJA

Kampioni konfirmohet i pari

Liga Unike/FBK Superliga

Kampioni konfirmohet i pari

20/07/21 @ 08:39

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga