Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

QIPRO (F) - KOSOVA (F)

Tolefree në fund i sjell fitoren Kosovës në debutim

Foto: FIBA

Tolefree në fund i sjell fitoren Kosovës në debutim


20 July, 2021 @20:14

Me shënimin e basketbollistes amerikane, Alexis Tolefree, në sekondat e fundit, Kosova e mposhti Qipron me rezultat 68-70.

Pikët e para të Kosovës në ndeshjen e parë zyrtare shënoi Arbëre Përquku, derisa rezultati gjatë gjithë ndeshjes ishte i ngushtë.

Fidan Shatri

Alexis Tolefree, në sekondat e fundit tentoi për të shënuar por dështoi, kurse kërcimin e rrëmbeu Saranda Daci dhe pasoi te Tolefree përsëri, e kësaj radhe nuk gaboi dhe shënoi për fitoren historike të Kosovës.

Tolefree shkëlqeu me 22 pikë e 8 kërcime. Ajo u ndihmua edhe nga Saranda Daci me double-double prej 16 pikëve e 15 kërcimeve dhe Arbnore Përquku me 13 pikë të tjera.

Te Qipro më e mira ishte Stavroula Koniali me 24 pikë e 10 kërcime.

Ndeshja e dytë e Kosovës do të jetë menjëherë nesë nga pga ora 18:00 me Luksemburgun.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja