Të gjitha lajmet

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar.

Lajmin e bëri të ditur zyrtarisht klubi i Pejës, në njoftimin e të cilit shkruhet që Rahoveci është tërhequr nga Liga Ballkanike dhe prandaj ndeshja në fjalë është anuluar.

Njoftim zyrtar në lidhje me tërheqjen apo jo të Rahovecit nga kjo garë nuk ka ende, ndërkohë që TopSporti.com është interesuar për këtë gjë duke kontaktuar direkt klubin vreshtar si dhe Ligën Ballkanike, mirëpo përgjigje nga dy të përmendurat nuk ka ende.

Pas 9 ndeshjeve të luajtura, Rahoveci aktualisht ndodhet i fundit në Ligën Ballkanike me 3 fitore e 6 humbje, kurse Peja është e dyta në grup, pas Academic Bultexit, me 5 fitore e 4 humbje.

Mbetet të shihet nëse Rahoveci është tërhequr me të vërtetë nga kjo garë.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga