Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Arrin përforcimi i Prizrenit

Arrin përforcimi i Prizrenit

6 March, 2020 @21:02

Përforcimi i paralajmëruar i Prizrenit, Marcus Myers, para pak çastesh ka arritur në Kosovës.

j

Myers është i gjatë 180 cm dhe luan në pozitën fundore. Ai së fundi ka luajtur në Ligën e Armenisë me një mesatare prej 24 pikëve, 6 asistimeve dhe 5 kërcimeve për ndeshje.

TABELA AKTUALE

Marcus do të jetë i gatshëm për Prizrenin në ndeshjen e radhës kundër Pejës.

Prizreni aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 13 fitore e 11 humbje.

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

NGA INFORMATORI NR 26

Mbi 3 mijë euro gjoba nga FBK për xhiron XXVI

Foto: KBGEYlli/fb/R.Hamitaga

5 March, 2020 @11:34

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pas xhiros së XXVI të Superligës ka botuar Informatorin e radhës, ku kanë njoftuar…

YLLI

Rikthehet luani i Yllit

4 March, 2020 @22:56

Kapiteni i skuadrës së Yllit, Artin Gashi, pas një lëndimi të rëndë që e pësoi në fillim të vitit 2019,…

YLLI

McKay largohet nga Ylli

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 March, 2020 @22:28

Qendra amerikane e Yllit, Jameel McKay, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës suharekase. McKay, ka kërkuar me vet…

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga