Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që ka kapluar tërë botën.

Persona të paidentifikuar i kanë vendosur shtatores së tij maskën në gojë dhe një shishe alkooli për tu mbrojtur nga coronavirusi.

Drazen Petrovic

Kroati Drazen Petrovic që nga shumëkush pranohet si lojtari më i mirë evropian i të gjitha kohërave, ka ndërruar jetë më 7 qershor të vitit 1993 në një aksident automobilistik, në moshën 28 vjeçare.

Shtatorja e tij e paraqitur në këtë fotografi, gjindet në qytetin e tij të lindjes, Shibenik.

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

FENERBAHÇE - REAL MADRID

Reali shpartallon Fenerbahçen në Stamboll

Foto: euroleague.net

20 February, 2020 @21:46

Skuadra mbretërore Real Madrid, shkatërroi Fenerbahçen si mysafir me rezultat 65-94 në Stamboll. Që nga çereku i parë basketbollistët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague