Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / BASHKIMI - FERONIKELI

Bashkimi, gjysmëfinalisti i tretë

Foto: KB Rahoveci Facebook

Bashkimi, gjysmëfinalisti i tretë

12 February, 2020 @18:29

Bashkimi është gjysmëfinalisti i tretë i Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020.

Pas Pejës dhe Rahovecit, që gjysmëfinalen e siguruan mbrëmë, sonte Bashkimi triumfoi me rezultat 90-76 ndaj Feroniklit, për ta arritur kështu fazën gjysmëfinale të garës.

SKEMA E KUPËS

Epërsinë 13 pikëshe të krijuar pas çerekut të parë, 29-16, Bashkimi e menaxhoi shumë mirë deri në fund të ndeshjes, ndërsa një ecuri pozitive e Feroniklit në çerekun e fundit ishte e pamjaftueshme që skuadra nga Drenasi ta befasonte skuadrën prizrenase.

Stevie Clark me 31 pikë, 7 kërcime e 6 asistime u dallua më së shumti te Bashkimi sonte, kurse në humbjen e Niklit ra në sy Dayon Griffin me 18 pikë, 7 kërcime e 4 asistime.

Kundërshtarin e gjysmëfinales Bashkimi e kupton sonte pas duelit mes Prishtinës dhe Yllit, duel i cili luhet me fillim nga ora 19:00.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga