Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

25 October, 2019 @21:05

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, përfundoi pa ndonjë befasi.

Vashat e Bashkimit pa problem e mposhtën skuadrën e Kastriotit me rezultat 98-43.

Trajneri i Bashkimit Furkan Saglik, pas çerekut të parë, lojtaret e pesëshes startuese nuk i përdori shumë, ngase ndeshjen e kontrolluan edhe vashat që erdhën nga banka.

Arbnore Përquku luajti vetëm 14 minuta, derisa u bë koshashënuesja më e mirë te Bashkimi me 18 pikë. Përquku u ndihmua edhe nga Aulona Muhadri me 14 pikë e 12 kërcime, Saranda Daci me 13 pikë, Jeta Zeka me 12 pikë, Sarra Vraniqi me 11 pikë dhe Gresa Gashi me 10 pikë të tjera.

Te Kastrioti e vetmja që u mundua ishte Agnesa Rrahmani. Ajo ishte e vetmja që luajti me pikë dyshifrore prej 28 pikëve, por nuk mjaftuan për ta befasuar kundërshtaren.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 3 fitore gjendet në krye të tabelës, kurse Kastrioti ka bilanc prej 1 fitoreve e 2 humbje.

Në xhiron e radhës, Bashkimi takohet me Vëllaznimin, kurse Kastrioti me Trepçën.

EURO CUP

Vashat e Prishtinës të pafuqishme ndaj Vidnojes

24 October, 2019 @22:06

Vashat e Prishtinës pësuan edhe në ndeshjen e dytë në Eurocup. Kësaj radhe humbja ishte edhe më e thellë. Skuadra…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 October, 2019 @12:13

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dytë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

NGA INFORMATORI

350€ dënime te meshkujt, 200€ te femrat

22 October, 2019 @10:30

Pas përfundimit të xhirove përkatëse në Superligën e Kosovës në basketboll dhe në Ligë të femrave, nuk është shënuar ndonjë…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave