Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

25 October, 2019 @21:05

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, përfundoi pa ndonjë befasi.

Vashat e Bashkimit pa problem e mposhtën skuadrën e Kastriotit me rezultat 98-43.

Trajneri i Bashkimit Furkan Saglik, pas çerekut të parë, lojtaret e pesëshes startuese nuk i përdori shumë, ngase ndeshjen e kontrolluan edhe vashat që erdhën nga banka.

Arbnore Përquku luajti vetëm 14 minuta, derisa u bë koshashënuesja më e mirë te Bashkimi me 18 pikë. Përquku u ndihmua edhe nga Aulona Muhadri me 14 pikë e 12 kërcime, Saranda Daci me 13 pikë, Jeta Zeka me 12 pikë, Sarra Vraniqi me 11 pikë dhe Gresa Gashi me 10 pikë të tjera.

Te Kastrioti e vetmja që u mundua ishte Agnesa Rrahmani. Ajo ishte e vetmja që luajti me pikë dyshifrore prej 28 pikëve, por nuk mjaftuan për ta befasuar kundërshtaren.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 3 fitore gjendet në krye të tabelës, kurse Kastrioti ka bilanc prej 1 fitoreve e 2 humbje.

Në xhiron e radhës, Bashkimi takohet me Vëllaznimin, kurse Kastrioti me Trepçën.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave