Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I YLLIT

Beciragic bën ftesat e para si përzgjedhësi i BeH

Foto: KBYlli/fb

Beciragic bën ftesat e para si përzgjedhësi i BeH


21 June, 2022 @15:28

Trajneri kampion në Kosovë me Yllin, Adis Beciragic, ka bërë publike ftesat e para si përzgjedhës i Bosnjës dhe Hercegovinës.

BeH ka dy ndeshje të rëndësishme në fillim të korrikut për kualifikim në Kampionat Botëror, ndërsa Beciragic që pret lojtarët të vinë më 2 qershor në përgatitje ka ftuar:

John Robertson, Strasbourg;
Sani Campara, Split;
Amar Gegic, Cibona;
Dzanan Musa, Breogan;
Edin Atic, Buducnost;
Adin Vrabac, Vienna;
Aleksandar Lazic, Mornar;
Emir Sulejmanovic, Tenerife;
Kenan Kamenjas, Derby;
Miralem Halilovic, Metro’92;
Haris Delalic, Sloboda;
Ajdin Penava, Mons;
Ismet Sejfic, Podgorica;
Vojin Ilic, Vrsac;
Rijad Avdic, Munster.

Bosnja është mysafire e Çekisë më 1 korrik, ndërsa tre ditë më vonë pret Bullgarinë Mirza Delibasic të Sarajevës.


 
Të gjitha lajmet nga International