Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

Ç3: YLLI - BENFICA

Benfica merr epërsinë para çerekut vendimtar

Benfica merr epërsinë para çerekut vendimtar


21 September, 2022 @23:21

Kampioni i Portugalisë ka marrë epërsinë para çerekut të fundit të ndeshjes, duke e fituar edhe çerekun e tretë të lojës.

Benfica ka mbyllur çerekun e tretë të ndeshjes 16-29 ndaj Yllit, për të bërë epërsinë e përgjithshme në ndeshje 13 pikë, për rezultatin e përgjithsëm 58-71.

Më efikasi te Ylli pas 30 minutash lojë është Bashir Ahmed me 21 pikë, ndërsa te portugezët po dallohet Betinho Gomes me 12 të shënuara.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga