Të gjitha lajmet

PP: BJELLORUSIA-SHQIPËRIA

Bjellorusët e fuqishëm, krijojnë kapital pas pjesës së parë

Bjellorusët e fuqishëm, krijojnë kapital pas pjesës së parë

26 November, 2020 @18:16

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Bjellorusisë dhe Shqipërisë në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023.

Bjellorusia pas çerekut të parë ka pasur epërsi në vetëm 5 pikë, 21-16, ndërsa në çerek të dytë ka thelluar atë bindshëm, duke e marrë 10 minutëshin e dytë të ndeshjes me 24-7.

Pas 20 minutave lojë, ekipi i drejtuar nga Afrim Bilalli është 22 pikë pas bjellorusëve, ndërsa më efikasi te kuqezinjtë është Juljan Hamati me 8 pikë të shënuara.

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

SUHAREKË

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën

14 January, 2021 @14:16

Ekipi suharekas nuk ka të ndalur me përforcime të dëshmuara dhe cilësore. Pas befasisë së bërë me prurjen e Erjon…

SHQIP NË BOTË

Maxhuni më i miri në parket, Parnu triumfon

Foto: Parnu Official

14 January, 2021 @8:03

Një tjetër fitore për skuadrën estoneze Parnu në ligën e përbashkët të basketbollit të Estonisë e Letonisë. E më meritori…

KARAGAÇ

Jordancho Davitkov trajner i ri i Pejës

13 January, 2021 @13:32

Trajneri që kishte kualifikuar Maqedoninë e Veriut në Kampioantin Evropian të vitit 2003, Jordancho Davitkov, është trajner i ri i…

PËRFORCIMI I RADHËS TE VËLLAZNIMI

Andi Shehu përforcimi i radhës vendor i kuqezinjëve

Andi Shehu, duke luajtur për Kosovën U-20/ Foto: FIBA

11 January, 2021 @17:51

Vëllaznimi i Gjakovës vetëm një ditë pas paralajmërimit për përforcime të reja në skuadër, sot ka zyrtarizuar jo një, por…

Të gjitha lajmet nga International