Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOREA NGRITET NË RENDITJE

Borea e nis me fitore ciklin e tretë

Borea e nis me fitore ciklin e tretë


20 January, 2023 @8:29

Skuadra e Boresë ka shënuar fitore të rëndësishme tashmë kur veçse ka nisur cikli i tretë i ndeshjeve në Ligë të Parë të Kosovës. Pejanët kanë mposhtur Gjakovën e Re me 13 pikë dallim, duke fituar ndeshjen 78-65 [24-22, 17-21, 23-5, 14-17].

Të dyja ekipet para kësaj ndeshjeje kishin bilancin 9-11 dhe renditeshin në pozitat 6-7, ku gjakovarët ishin përpara falë koshdallimit.

TABELA AKTUALE

Albin Berisha me 31 pikë, 5 asistime e 7 kërcime ka qenë më i dalluari te Borea, ndërsa me performancë dominuese në lojë ka qenë edhe Sokol Nila që ka dhënë 23 pikë.

Te Gjakova e Re, 18 pikët e Rron Dahsylës dhe 14 pikët e Shëndrit Llapit, nuk mjaftuan.

Me këtë fitore, Borea bën bilancin 10-11, ndërsa Gjakova e Re bëhet me 9-12.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë