Të gjitha lajmet

FERONIKELI - RAHOVECI

Ç1: Rahoveci me dominim të lehtë

Ç1: Rahoveci me dominim të lehtë

16 January, 2020 @17:22

Rezultati aktual në ndeshjen Feronikeli - Rahoveci është 12-18.

Alban Veseli me 9 pikë është më i dalluari deri më tani te vreshtarët, kurse te Nikli Fisnik Juniku me 5 pikë.

KB VËLLAZNIMI

COVID19 edhe në Superligën e basketbollit

TOPSPORTI / A.P

5 August, 2020 @19:05

Rritja e numrit të të prekurve nga COVID19 në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që duket se virusi nuk po i…

NGA FEDERATA

Edhe 17 ditë afat për paraqitje në sezonin 20/21

3 August, 2020 @15:06

Federata e Basketbollit e Kosovës, ka njoftuar se të gjitha klubet mund të bëjnë paraqitjen e skuadrave. Paraqitja e klubeve…

KOSOVA

Anulohet grumbullimi i seniorëve të Kosovës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 August, 2020 @15:01

Është anuluar grumbullimi i seniorëve të Përfaqësueseve të Kosovës në basketboll te meshkujt dhe femrat. Grumbullimi i lojtarëve dhe lojtareve…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

VALON BUNJAKU PËR FBK-ne

Risi në favor të basketbollistëve dhe tifozëve

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 July, 2020 @14:42

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të nisë me risi, pasi do të fillojë edhe Liga e përbashkët…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga