Të gjitha lajmet

NË PRITJE TË DEBUTIMIT

Cannefax me përvojë, pritet të debutojë

Xavier Cannefax ka arritur ditë më parë në Kosovë/ Foto: KBPontePrizreni/fb

Cannefax me përvojë, pritet të debutojë

10 November, 2020 @13:11

Përforcimi i ri i klubit të Ponte Prizrenit, Xavier Cannefax, që ka arritur ditë më parë në Kosovë, pritet të debutojë këtë mesjavë për ekipin e tij të ri.

Cannefax 31-vjeç që së fundi ka qenë pjesë e ekipit nga liga holandeze e basketbollit Apollo Amsterdam, do të jetë i huaji i radhës te Ponte Prizreni që po kërkon pjesën e epërme të tabelës.

Përndryshe Cannefax së fundi ka pasur 16 ndeshje të regjistruara me Apollon ku ka pasur mesatare prej 21.9 pikëve për ndeshje, 3.4 kërcimeve dhe 4.5 asistimeve.

Bile, ai është emëruar edhe te ekipi i stinorit 2019/20 të ligës holandeze nga Eurobasket.

Prizreni do të jetë mysafir i Rahovecit këtë mesjavë, në përballjen që është paraparë të zhvillohet të enjtën me fillim prej orës 19:00, pas pushimit në vikend - ku u shtyen ndeshjet për shkak të një vendimi të Ministrisë së Shëndetësisë, për të cilën reagoi jo vetëm klubi në fjalë, por thuajse të gjitha të Superligës dhe më tepër edhe vetë basketbollistët.

PRIZRENI - YLLI

Sot Prizreni-Ylli, pritet debutimi i Kastratit e Morinës

17 January, 2021 @10:36

Ndeshja e dytë e ditës së sotme do të luhet në mes të Prizrenit dhe Yllit nga ora 17:00. Prizreni…

PEJA PRISHTINA

Derbi Peja-Prishtina nga ora 15:00

17 January, 2021 @10:31

Derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës do të luhet sot nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së 15…

TRANSFER

Rriten apetitet te Trepça, transferohet qendra greke

16 January, 2021 @20:53

Pas fitores së parë në gjysmën e dytë të kampionatit që u arrit sot ndaj Bashkimit, apetitet te skuadra e…

FBK

Këto janë risitë në transmetim

16 January, 2021 @20:18

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton opinionin për risitë në basketbollin kosovar si rrjedhojë e nënshkrimit të marrëveshjes së…

TREPÇA

Si ridebutoi Drilon Hajrizi te Trepça?

16 January, 2021 @19:37

Drilon Hajrizi pas 7 vite e gjysmë, luajti ndeshjen e parë me skudrën e Trepçës. Trepça e mposhti Bashkimin, derisa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga