Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MBYLLET PJESA E PARË

Dallimi një pikë, lufta për finale vazhdon në pjesë të dytë

Dallimi një pikë, lufta për finale vazhdon në pjesë të dytë


15 February, 2023 @14:56

Posa ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së parë të gjysmëfinales së Kupës së Ligës së Parë të Kosovës. Në duelin e parë, Bora e Istogu kanë mbyllë pjesën e parë ngushtë në rezultat, ku ekipi i Arben Krasniqit Bora është në disavantazh prej 1 pikë ndaj atij të Fikret Shatrit, Istogu.

Ndeshja pas 20-minutave lojë përfundoi me 32-33 ndërsa më efikasi për momentin është Arian Azemi i Istogut me 16 pikë të shënuara. Te Bora po dallohet Leonard Mekaj me 10 pikë.

Finalisti, kuptohet pas fundit të ndeshjes, ndërsa raporti i plotë i saj - më vonë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë