Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U20 DREJT EVROPIANIT

Dardanët U-20 drejt evropianit, ky është orari i ndeshjeve

Foto: FBK

Dardanët U-20 drejt evropianit, ky është orari i ndeshjeve


14 July, 2022 @16:43

Kosova U20 pas përgatitjeve intensive në Prishtinë, sot (e enjte) udhëtojnë drejt Gjeorgjisë, ku do të marrin pjesë në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B.

Dardanët janë në grup me në grup me Suedinë, Gjeorgjinë, Maqedoninë Veriore dhe Austrinë. Kampionati mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë nga 15 deri më 24 Korrik.

Dardanët e rinj sfidën e parë e zhvillojnë ndaj Suedisë, më 15 Korrik, për të vazhduar ndaj Maqedonisë Veriore, vendasve Gjeorgjisë dhe takimi i fundit është ndaj Austrisë.

Varësisht nga renditja në grup, më pas zhvillohen takimet për renditjen përfundimtare.

ORARI

15 Korrik
17:00 Suedia-Kosova

17 Korrik
12:30 Kosova-Maqedonia Veriore

19 Korrik
17:00 Gjeorgjia-Kosova

20 Korrik
19:15 Kosova-Austria.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja