Të gjitha lajmet

PRITET LARGIMI

Datome synim kryesor i Milanos

Foto: euroleague.net

Datome synim kryesor i Milanos


31 May, 2020 @21:44

Pas 5 viteve të kaluara te Fenerbahçe, ylli italian i ekipit Gigi Datome pritet të kthehet në Itali.

La Gazzetta dello Sport ka bërë të ditur se Datome është synim kryesor i Olimpia Milanos për stinorin e ardhshëm, pasi që Fenerbahçe pritet të kalojë krizë të rëndë financiare dhe pjesa e madhe e ekipit do të ndërrohet.

Datome kontratën me Fenerbahçen e vazhdoi vjet deri në vitin 2022, mirëpo pas pandemisë ekipi turk pritet të zvogëlojë shpenzimet deri në 60% - që do të ndikojë në secilën pjesë të ekipit.

Italiani 203 centimetra i gjatë në karrierën e tij ka luajtur për Sienën, Scafatin, Romën, Detroit Pistons, Boston Celtics dhe aktualisht Fenerin.

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni shkëlqen ndaj Serbisë, Finlanda mposhtet

TOPSPORTI / G:P

30 November, 2020 @21:10

Në ndeshjen e luajtur sonte ndaj Serbisë, përfaqësuesja e Finlandës në basketboll u mposht me rezultat 75-66 nga Serbia. …

SPECIALE

Ekskluzive: Edon Maxhuni në formacion të Finlandës për ndeshjen e radhës

TOPSPORTI/ Gent Polloshka

22 February, 2020 @16:21

Basketbollisti kosovar Edon Maxhuni do të ketë rastin që nesër të paraqitet për ekipin e parë të Finlandës në kualifikime…

EUROBASKET

Edon Maxhuni grumbullohet me Finlandën për ndeshjet e shkurtit

Foto: basket.fi

19 February, 2020 @19:14

Muaji shkurt nga basketbolli evropian vjen me ndeshjet kualifikuese drejt EuroBasketit të vitit 2021. I grumbulluar me përfaqësuesen e Finlandës…

GRUPI I KOSOVËS DHE SELEKTORI I RI

Parakualifikimet një-vjeçare me Marmarinosin

Christos Marmarinos, greku që do të drejtojë Kosovën në para-kualifikime për Botërorin 2023/ Foto: FBK

14 February, 2020 @22:30

Sot në Prishtinë në një konferencë për shtyp, Federata e Basketbollit të Kosovës prezantoi selektorin e ri të Kosovës në…

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

8 August, 2019 @13:10

Basketbollisti më i dalluar i reprezentacionit në ndeshjen e mbrëmshme, Drilon Hajrizi, pas humbjes nga Britania ka treguar forcën e…

Të gjitha lajmet nga Eurobasket