Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRITET LARGIMI

Datome synim kryesor i Milanos

Foto: euroleague.net

Datome synim kryesor i Milanos


31 May, 2020 @21:44

Pas 5 viteve të kaluara te Fenerbahçe, ylli italian i ekipit Gigi Datome pritet të kthehet në Itali.

La Gazzetta dello Sport ka bërë të ditur se Datome është synim kryesor i Olimpia Milanos për stinorin e ardhshëm, pasi që Fenerbahçe pritet të kalojë krizë të rëndë financiare dhe pjesa e madhe e ekipit do të ndërrohet.

Datome kontratën me Fenerbahçen e vazhdoi vjet deri në vitin 2022, mirëpo pas pandemisë ekipi turk pritet të zvogëlojë shpenzimet deri në 60% - që do të ndikojë në secilën pjesë të ekipit.

Italiani 203 centimetra i gjatë në karrierën e tij ka luajtur për Sienën, Scafatin, Romën, Detroit Pistons, Boston Celtics dhe aktualisht Fenerin.


 
Të gjitha lajmet nga Eurobasket