Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Dita e tretë, ndryshohet orari në Kupën e Kosovës

Dita e tretë, ndryshohet orari në Kupën e Kosovës

13 February, 2020 @9:56

Pas përfundimit të ndeshjes Prishtina - Ylli, orarin që e kishte caktuar FBK-ja për ditën e tretë të Kupës së Kosovës, e ndryshoi.

Gjysmëfinalja e parë në mes të Rahovecit dhe Pejës ishte të caktuar të luhet në ora 16:30, derisa gjysmëfinalja e dytë Bashkimi - Ylli në ora 19:00.

Por ndonjë njoftim Bashkimi - Ylli është caktuar të luhet në ora 16:30, derisa Rahoveci - Ylli në ora 19:00.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Sot gjithashtu luhet finalja e Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Parë në mes të Vëllaznimit dhe AS Prishtinës në ora 14:00.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga