Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA STATS

Don Polloshka dominoi me asistime te AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Don Polloshka dominoi me asistime te AS Prishtina

3 July, 2020 @11:15

Asistuesi më i mirë te AS Prishtina në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë ishte Don Polloshka.

Fundori Polloshka në 10 ndeshje ka bërë 61 asistime dhe luajti me 6.1 asistime për ndeshje.

Asistuesi i dytë më i mirë i skuadrës ishte Kreshnik Muçolli me 26 asistime, kurse i treti Uranik Kerveshi me 25 asistime.

AS Prishtina në total në mënyrë ekipore ka shënuar 201 asistime.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve te skuadra AS Prishtina për stinorin 2019/20.TË GJITHË ASISTUESIT TE AS PRISHTINA 2019/20 NË LIGËN E PARË

1.Don Polloshka 61 asistime 10 ndeshje
2.Kreshnik Muçolli 26 asistime 10 ndeshje
3.Uranik Kerveshi 25 asistime 8 ndeshje
4.Drin Makolli 16 asistime 10 ndeshje
5.Rron Kurti 16 asistime 10 ndeshje
6.Alban Latifaj 12 asistime 2 ndeshje
7.Dion Haxhosaj 11 asistime 7 ndeshje
8.Endrit Berisha 7 asistime 2 ndeshje
9.Gent Shala 5 asistime 2 ndeshje
10.Nart Jashari 5 asistime 5 ndeshje
11.Hekuran Binxhiaja 4 asistime 3 ndeshje
12.Kujtim Sadiku 4 asistime 4 ndeshje
13.Zani Prelvukaj 4 asistime 8 ndeshje
14.Ermir Gashi 2 asistime 2 ndeshje
15.Dardan Sejdiu 2 asistime 6 ndeshje
16.Vehbi Ajvazi 1 asistim 3 ndeshje
17.Erin Dragusha 0 asistime 1 ndeshje
18.Bledar Thaqi 0 asistime 3 ndeshje
19.Vegim Rrahmani 0 asistime 5 ndeshje

AS PRISHTINA STATS

Rron Kurti koshashënuesi më i mirë te AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

3 July, 2020 @8:24

Finalistja në Kupën e Kosovës në Ligën e Parë, AS Prishtina, në stinorin e pa përfunduar 2019/20, ishte në pozitën…

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Kujtim Ujkani në 5 ndeshje 60 kërcime

26 June, 2020 @23:11

Lojtari më në formë te Marigona Hill Prishtina në ndeshjet e fundit në Ligën e Parë, ishte padyshim Kujtim Ujkani. …

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha lider edhe te asistimet

26 June, 2020 @19:54

Në stinorin 2019/20 në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë i skuadrës Marigona Hill Prishtina, sikurse te koshashënuesit edhe…

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha dhe Kujtim Ujkani me pikë treshifrore te MHP

FOTO / Arkiv

26 June, 2020 @19:21

Marigona Hill Prishtina, stinorin 2019/20 e nisi me emrin Kerasan Prishtina, derisa ndryshimi u bë në pjesën e dytë të…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë