Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA FBK

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)


20 September, 2021 @15:54

Basketbollisti i Trepçës dhe reprezentuesi i Kosovës, Drilon Hajrizi, është zgjedhur lojtari më i mirë i xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në basketboll, nga FBK.

Hajrizi ka qenë në element në përballjen ndaj KB Prizreni mbrëmë, duke i sjellë ekipit të tij fitoren me treshen kah fundi i ndeshjes dhe me gjuajtjet e lira të sakta të shënuara në sekondat e fundit të ndeshjes.

Ai kreu lojën me 22 pikë, duke shtuar në llogarinë personale edhe nëntë kërcime e gjashtë asistime si dhe dy topa të rrëmbyera.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga