Të gjitha lajmet

LIPJANI - PEJA

Driloni me rekord të stinorit, Peja lehtë ndaj të fundit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Driloni me rekord të stinorit, Peja lehtë ndaj të fundit

1 December, 2019 @22:05

Skuadra e Pejës me performancën fenomenale të Drilon Hajrizit, e mposhti Lipjanin me rezultat 79-118.

Peja epërsinë e krijuar në çerekun e parë, e mbajti deri në fund të ndeshjes për ta regjistruar fitoren e dytë rresht.

Drilon Hajrizi ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Ai duke shënuar 43 pikë, e shënoi rekordin personal të stinorit, derisa në statistikat personale sonte i shtoi edhe 15 kërcime e 7 asistime.

Hajrizi u ndihmua edhe nga kroati Henrik Sirko me 31 pikë e 9 kërcime dhe Beq Kovaqi me 19 pikë të tjera.

Te Lipjani u dalluan Demarkus Stuckey Jr me 23 pikë, 9 asistime e 5 kërcime, Devaughn Jenkins me 21 pikë e 10 kërcime dhe Egzon Hasani me 15 pikë.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht ka bilanc prej 6 fitoreve e 6 humbjeve, derisa Lipjani ende nuk u njoftua me fitore këtë stinor.

Në xhiron tjetër Peja takohet me Trepçën, kurse Lipjani me Prishtinën.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga