Të gjitha lajmet

LIPJANI - PEJA

Driloni me rekord të stinorit, Peja lehtë ndaj të fundit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Driloni me rekord të stinorit, Peja lehtë ndaj të fundit

1 December, 2019 @22:05

Skuadra e Pejës me performancën fenomenale të Drilon Hajrizit, e mposhti Lipjanin me rezultat 79-118.

Peja epërsinë e krijuar në çerekun e parë, e mbajti deri në fund të ndeshjes për ta regjistruar fitoren e dytë rresht.

Drilon Hajrizi ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Ai duke shënuar 43 pikë, e shënoi rekordin personal të stinorit, derisa në statistikat personale sonte i shtoi edhe 15 kërcime e 7 asistime.

Hajrizi u ndihmua edhe nga kroati Henrik Sirko me 31 pikë e 9 kërcime dhe Beq Kovaqi me 19 pikë të tjera.

Te Lipjani u dalluan Demarkus Stuckey Jr me 23 pikë, 9 asistime e 5 kërcime, Devaughn Jenkins me 21 pikë e 10 kërcime dhe Egzon Hasani me 15 pikë.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht ka bilanc prej 6 fitoreve e 6 humbjeve, derisa Lipjani ende nuk u njoftua me fitore këtë stinor.

Në xhiron tjetër Peja takohet me Trepçën, kurse Lipjani me Prishtinën.

LIPJANI - PEJA

Ç3: Pranë fitores

1 December, 2019 @21:30

Skuadra e Pejës në çerekun e tretë përsëri e ngriti epërsinë që e kishte ulur Lipjani në fund të pjesës…

PJESA E PARË: LIPJANI - PEJA

Vendasit ulin epërsinë e mysafirëve

1 December, 2019 @20:58

Ka përfunduar pejsa e parë në ndeshjen Lipjani - Peja. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 37-48 në favor të…

LIPJANI - PEJA

Ç1: +17 për Pejën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 December, 2019 @20:40

Pas 10 minutave lojë, rezultati është 12-29 për Pejën. Drilon Hajrizi me 12 pikë është më i miri te Peja…

STATS

Trepça me rekord negativ të stinorit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 December, 2019 @20:36

Skuadra e Trepçës sonte u mposht nga Prizreni me rezultat 51-103. Në 14 xhirot e zhvilluara deri më tani,…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Lipjani - Peja

1 December, 2019 @20:06

Janë caktuar pesëshet e para të Lipjanit dhe të Pejës. LIPJANI: Demarkus Stuckey Jr, Egzon Hasani, Milan Jovanovci, Fazli Vitia,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga