Të gjitha lajmet

DUELET E SOTME

Dy ndeshje basketbolli në pasditen e sotme

Dy ndeshje basketbolli në pasditen e sotme

21 July, 2019 @14:17

Përfaqësuesja U20 e Kosovës që po garon në Kampionatin Evropian të Divizionit B, pas fitores ndaj Luksemburgut 84-58, sot do të zhvillojë përballjen për pozitën e 17-të të garës.

Rumania U20 - Kosova U20 ndeshen sot në Matosinhos të Portugalisë, në takimin që fillon në ora 16:15, e vlefshme për pozitën në fjalë, në renditjen përfundimtare të këtij evropiani.

Në anën tjetër, seniorët, që po përgatiten për mundësinë e tretë të kualifikimit për në kualifikime të Eurobasket 2021 luajnë miqësoren e dytë ndaj Sllovakisë, në ora 18:00.

Miqësorja e djeshme e Kosovës ndaj Sllovakisë përfundoi me fitore të ngushtë të sllovakëve, 85-79.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga