Të gjitha lajmet

DISFATA E RADHËS

Kosova U18 drejt pozitës së fundit në evropian

Foto: fiba.com

Kosova U18 drejt pozitës së fundit në evropian

13 July, 2019 @16:32

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës U18 është mposhtur edhe në ndeshjen e radhës pozicionuese në Evropianin e femrave të Divizionit B që po mbahet në Shkup.

Vajzat tona kësaj radhe kanë qenë të pafuqishme ndaj atyre bullgare, duke u mposhtur 61-83 në fund [21-31, 11-18, 9-15 dhe 20-19].

Duke qenë se Kosova U18 e drejtuar nga selektori Illmen Bajra përfundoi e fundit në Grupin A, pa asnjë fitore, tash po luan për pozicionimin përfundimtar në evropian.

Dhe këtë e kryen me humbje, duke përfunduar e fundit në pozicionimin prej pozitave 17-22 në Grupin E të humbësve. E nesër, kuptohet pozita e përfundimtare e Kosovës U18 në Kampionatin Evropian të Divizionit B.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga