Të gjitha lajmet

KOSOVA U20 - DIV B EURO 2019

Kosova U20 mposhtet me 49 pikë dallim në duelin e parë

Foto: FBK

Kosova U20 mposhtet me 49 pikë dallim në duelin e parë

12 July, 2019 @22:27

Përfaqësuesja e Kosovës U20 është mposhtur me 49 pikë dallim nga bashkëmoshatarët estonezë, në ndeshjen e parë të ditës së parë të Kampionatit Evropian U20 të Divizionit B, që po mbahet në Portugali.

Ekipi i drejtuar nga selektori Ibrahim Karabeg dhe ndihmësit Lorik Kllokoqi e Egzon Uka, për 30 minuta lojë kanë shënuar 21 pikë, e kur estonezët bënin eksperimente me lojë në çerekun e fundit, tanët shënuan në dhjetëminutëshin e fundit 16 të tjera për përfundmitaren 86-37 [24-10, 23-3, 17-8 dhe 22-16] në të mirë të shtetit baltik.

I vetmi lojtar që shënoi pikë dyshifrore për Kosovën në këtë ndeshje ka qenë Leon Neziri. Ai e kreu ndeshjen me 12 pikë, gati sa 1/3 e ekipit. Nëntë pikë i shënoi Meriton Ismaili, ndërsa 7 Yll Gashi.

Prej 12 lojtarëve të futur në lojë nga selektori, me secilin që luajti minimum 8 minuta, vetëm 6 lojtarë kanë arritur të shënojnë pikë për Kosovën në ndeshje.

Dueli i radhës për Kosovën U20 është nesër. Kosova U20 ndaj Holandës U20 me fillim në ora 17:00.

 

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga