Të gjitha lajmet

REAL MADRID - ZALGIRIS

E 10-ta rresht për Real Madridin

E 10-ta rresht për Real Madridin

9 January, 2020 @23:57

Skuadra e Real Madridit, duke e mposhtur Zalgirisin me rezultat 88-82, e regjistroi fitoren e 10 rresht në Euroleague.

Zalgirisi vetëm pesë minutat e para ishte në epërsi, më pas ndeshjen deri në fund e kontrolloi Real Madridi, edhe pse rezultati ishte i ngushtë, madrilenët nuk gabuan dhe triumfuan në fund.

Për vendasit shkëlqeu Trey Thompkins me 20 pikë, derisa ishte i saktë 4 herë nga 5 tentimet e tij nga vija e treshit.

Në anën tjetër te skuadra lituaneze më i dalluari ishte Lukas Lekavicius  me 21 pikë.

Real Madridi përkohesisht ngritet në pozitën e parë në Euroleague me 15 fitore e 3 humbje, kurse Zalgirisi ka bilanc prej 5 fitoreve e 13 humbjeve dhe gjendet në pozitën e 16.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague