Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

E pesta rresht për Fenerbahçen


15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit.

Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74.

Skuadra turke e krijoi epërsinë nga çereku i parë dhe nuk e lëshoi deri në fund.

Marko Guduric me 18 pikë ishte më i miri te Feneri, kurse te Panathinaikos Aaron White me 13 pikë.

TABELA AKTUALE

Fenerbahçe pas startit të dobët sivjet, tani ka një seri prej 5 fitoreve rresht dhe me 10 fitore e 10 humbje gjendet në pozitën e 11, kurse Panathinaikos është kah fundi i tabelës.


EUROLEAGUE

Real Madridi i kthehet fitoreve

Euroleague

Real Madridi i kthehet fitoreve

27/01/21 @ 23:54

EUROLEAGUE

Barcelona në krye të Euroleagues

Euroleague

Barcelona në krye të Euroleagues

22/01/21 @ 21:17

CSKA - FENERBAHCE

De Colo i pamëshirshëm ndaj ish-skuadrës

Euroleague

De Colo i pamëshirshëm ndaj ish-skuadrës

22/01/21 @ 20:23

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

NBA/Euroleague

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20/01/21 @ 15:02

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

Euroleague

cSKA fitore ndaj Barcelonës

15/01/21 @ 21:56

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

Euroleague

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

07/01/21 @ 22:14

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

Euroleague

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

30/12/20 @ 22:23

EUROLEAGUE

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

Euroleague

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

30/12/20 @ 22:06

EUROLEAGUE

Fitorja e dytë rresht për Fenerbahçen

Euroleague

Fitorja e dytë rresht për Fenerbahçen

30/12/20 @ 21:49

ANADOLU EFES - REAL MADRID

Real Madrid rrëmben fitoren nga Anadolu Efesi

Euroleague

Real Madrid rrëmben fitoren nga Anadolu Efesi

29/12/20 @ 21:28


Të gjitha lajmet nga Euroleague