Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RIKTHIMI

Edhe KB Peja në BIBL 2021/22

Edhe KB Peja në BIBL 2021/22


6 August, 2021 @14:37

Pas konfirmimit të Prishtinës dje për pjesëmarrje në sezonin vijues në Ligën Ballkanike, sot është konfirmuar edhe një skuadër kosovare aty.

Fjala është për KB Peja, e cila edhe zyrtarisht i ka konfirmuar pjesëmarrjen kësaj lige dhe do të merr pjesë në garat e këtij stinori aty.

Peja së fundi ka qenë pjesë e BIBL në stinorin 2019/20 që u ndërpre për shkak të pandemisë COVID-19 dhe kështu me një stinor mungesë, verdhezinjtë i kthehen garës.

Pejanët deri tash kanë konfirmuar disa lojtarë që kanë vazhduar kontratat si dhe përforcime bashkë me trajnerin turk Semsettin Bas që do të jetë tekniku që do t’i drejtojë ata gjatë stinorit.


LIGA UNIKE (F)

3 skuadra nga Kosova në Ligën Unike te femrat

Liga Unike

3 skuadra nga Kosova në Ligën Unike te femrat

06/08/21 @ 11:48

LIGA E FEMRAVE

Tolefree transferohet te Olympiacosi

FBK Liga e Femrave

Tolefree transferohet te Olympiacosi

05/08/21 @ 22:43

KOSOVA U18

Kosova U18 bindshëm ndaj Moldavisë, kalon në gjysmëfinale

Përfaqësuesja

Kosova U18 bindshëm ndaj Moldavisë, kalon në gjysmëfinale

05/08/21 @ 21:10

REKORD-KAMPIONJA

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

05/08/21 @ 18:10

KOSOVA U18

Përballja e dytë, Kosova U18 kundër Moldavisë

Përfaqësueset e tjera

Përballja e dytë, Kosova U18 kundër Moldavisë

05/08/21 @ 10:45

FBK

Zyrtarisht hapet rruga për rikthimin e Vëllaznimit në Superligë

FBK Superliga

Zyrtarisht hapet rruga për rikthimin e Vëllaznimit në Superligë

04/08/21 @ 15:47

GOLDEN STATE WARRIORS

Kontratë 215 milionëshe për Curryn

NBA

Kontratë 215 milionëshe për Curryn

04/08/21 @ 14:21

PEJA

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

FBK Superliga/Transfere

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

09/08/21 @ 11:28

RAHOVECI

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

08/08/21 @ 20:20

PRIZRENI

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

FBK Superliga/Transfere

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

08/08/21 @ 20:11

RAHOVECI

Arion Balluku rikthehet te Rahoveci

FBK Superliga/Transfere

Arion Balluku rikthehet te Rahoveci

07/08/21 @ 23:32

EURO CHALLENGERS

Kosova U18 në kërkim të finales

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U18 në kërkim të finales

07/08/21 @ 11:13

RAHOVECI

Ergin Grosha te Rahoveci

FBK Superliga/Transfere

Ergin Grosha te Rahoveci

07/08/21 @ 09:59

REKORD-KAMPIONJA

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

05/08/21 @ 18:10

FBK

Zyrtarisht hapet rruga për rikthimin e Vëllaznimit në Superligë

FBK Superliga

Zyrtarisht hapet rruga për rikthimin e Vëllaznimit në Superligë

04/08/21 @ 15:47

RAHOVECI

Rahoveci përforcohet me Illmen Bajrën

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci përforcohet me Illmen Bajrën

03/08/21 @ 23:37

FBK

FBK Superliga, kur fillon sezoni i ri?

FBK Superliga

FBK Superliga, kur fillon sezoni i ri?

03/08/21 @ 17:23


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga