Të gjitha lajmet

TBF

Edhe Turqia e përfundon stinorin 2019/20

Edhe Turqia e përfundon stinorin 2019/20

11 May, 2020 @16:05

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 në Ligën e Turqisë në basketboll.

Kryetari i ligës, ish-basketbollisti i Orlando Magic, Hidayet Turkoglu, ka bërë të ditur se janë anuluar të gjitha garat në kuadër të kësaj federate.

Me këtë rast nuk do të shpallen kampionët dhe nuk do të ketë rrënie nga asnjë ligë.

KOLUMNE

Vallëzimi i fundit

9 May, 2020 @12:52

Duke lundruar para disa javësh në Facebook, më doli përpara përmbledhja e stinorit epik 1995/96 të Chicago Bulls, në të…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Liga e Kampionëve vazhdon në shtator-tetor, me sistem tjetër

Foto: BCL

2 May, 2020 @14:41

Takimi i Bordit të Ligës së Kampionëve të Basketbollit (BCL) ka ardhur në përfundim që stinori 2019/20 i kësaj lige,…

BBL

Gjermania gjen sistemin për t’i dhënë fund stinorit

29 April, 2020 @23:27

Bundesliga e basketbollit ka ardhur në përfundim si të kryejë stinorin 2019/20 dhe pjesa më e madhe e ekipeve janë…

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

MJ

Fanella e Jordanit, u shit për $216 mijë

20 April, 2020 @23:19

Legjendës së basketbollit, Michael Jordan, që ka ri-marrë vëmendjen e opinionit këto ditë për shkak të publikimit të filmit The…

Të gjitha lajmet nga International