Të gjitha lajmet

DUELET

Silver: Të nisim në qershor

Silver: Të nisim në qershor

10 May, 2020 @1:05

Vendimi për të vazhduar stinorin në NBA pritet të ipet shpejt, ndërsa qershori duket ideal.

Kështu u ka thënë Komesari Adam Silver lojtarëve të NBA-së në një video-takim që e kanë mbajtur të premten.

Sipas Bleacher Report Silver është duke shikuar mundësinë për të nisur ndeshjet, duke pasur parasysh edhe rrezikun nga COVID-19, ndërsa këtë vit nuk planifikohet që në paletra të ketë tifozë.

Për më tepër, Silver ka shtuar se është më sigurt për lojtarët dhe stafin e NBA-së që të përcaktohen disa qendra, një-dy-tre, për tu zhvilluar ndeshjet sesa të fluturohet prej qytetit në qytet.

KOLUMNE

Vallëzimi i fundit

9 May, 2020 @12:52

Duke lundruar para disa javësh në Facebook, më doli përpara përmbledhja e stinorit epik 1995/96 të Chicago Bulls, në të…

FEUILLETON: MJ (4)

Michael Jordan (4) “I Love This Game”

27 April, 2020 @11:00

Pjesa e fundit (LEXO: Njeriu që u bë simbol (I), Më i miri i ekipit (II) dhe

FEUILLETON: MJ (3)

Michael Jordan (3) Ai s’ishte vetëm basketbolli, ai ishte sporti

26 April, 2020 @11:00

Pjesa e tretë (LEXO: Pjesën e parë; LEXO: Pjesën e dytë) Vjen koha e lëndimit. Jordan e…

FILLOJNË STËRVITJET

Stërvitjet në NBA fillojnë më 1 maj

26 April, 2020 @0:27

Para pak çastesh, ESPN ka bërë të ditur se më 1 maj do të fillojnë stërvitjet e skuadrave në NBA. …

FEUILLETON: MJ (2)

Michael Jordan (2) Më i miri i ekipit

25 April, 2020 @11:00

Pjesa e dytë (LEXO: pjesën e parë) Sidoqoftë, vjen dita kur Michael Jordan një ditë zgjohet nga gjumi…

Të gjitha lajmet nga NBA