Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE

Efesi lider, pas paraqitjes historke të Larkin

Efesi lider, pas paraqitjes historke të Larkin

29 November, 2019 @23:27

Skuadra turke, Anadolu Efes është lideri më i ri në Euroligë, duke e mposhtur Bayern Munchenin me rezultat 104-75.

Për këtë fitore me rezultat kaq të thellë u përkujdes amerikani Shane Larkin i cili hyri në histori të Euroligës, duke realizuar 49 pikë, pasi që rekordi i mëparshëm ishte 41 pikë i bërë nga 4 lojtarë tjerë (Bobby Brown, Kaspars Kambala, Carlton Myers dhe Alphonso Ford).

Larkin si basketbollisti më efikas në ndeshje shënoi 10 trepikësha, derisa për mysafirët lojtari më efikas ishte Vladimir Lucic i cili shënoi 20 pikë.

Efes gjendet i vetëm në krye të Euroligës me bilanc prej 9 fitoreve dhe 2 humbjeve, kurse gjermanët kanë 4 fitore dhe 7 humbje.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague