Të gjitha lajmet

NE TIRANE

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

TOPSPORTI/ Arkiv

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

17 September, 2020 @12:06

Ish qendra e skuadrave kosovare si Peja e Bashkimi, ndërsa më pas kaloi në ligën shqiptare ku së fundi luajti për Teutën e Durrësit, Endrit Hysenagolli, është prezantuar si lojtar i ri i Goga Basketit të Tiranës.

Skuadra në fjalë që është ngritur në dy vitet e fundit ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me qendrën shqiptare dhe reprezentuesin e rregullt të kombëtares në basketboll.

“Një nga shtyllat kryesore të skuadrës sonë kombëtare, por edhe një nga sportistët më cilësor të dekadave të fundit do të veshë fanellën e Goga Basket,” ka shkruar skuadra në fjalë lidhur me prezantimin e tij.

Endrit Hysenagolli

Hysenagolli 32-vjeçar ka përvojë të kosiderueshme të basketbollit duke qenë se ka marrë pjesë edhe në liga ndërkombëtare me ekipet e përmendura.

Lojtari 208 centimetra i gjatë së fundi në kualifikime me kuqezinjtë për Eurobasket 2021 ka pasur mesatare prej 11.8 pikëve për ndeshje, 7.3 kërcimeve dhe 60% saktësi në dy pikë.

Gjithashtu, GogaBasket përveç kampionatit kombëtar do të jetë pjesë edhe e Ligës Unike, që pritet të fillojë muajin e ardhshëm dhe do të përbëhet prej katër ekipeve më të mira të Shqipërisë dhe katër ekipeve më të mira të Kosovës.

EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20 October, 2020 @15:29

Edi Dzelalija është trajner i ri i Pejës. Njoftimin e ka bërë klubi pejan para pak çastesh, që ka zyrtarizuar…

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

16 October, 2020 @17:20

Para pak çasesh KB Peja ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë të huaj për edicionin 2020/21. Ai është boshnjaku…

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e…

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

FOTO / FBK

10 October, 2020 @19:36

Sot në Prizren është zhvilluar Klinika e parë e gjyqtarëve në Ligën Unike në të cilën kanë marrë pjesë gjyqtarë…

Të gjitha lajmet nga Liga Unike