Të gjitha lajmet

TALENTI NGA PRIZRENI

Erion Nixha transferohet te ish-skuadra e Euroleagues

Erion Nixha transferohet te ish-skuadra e Euroleagues

18 September, 2020 @19:43

Talenti prizrenas, Erion Nixha, është transferuar te skuadra e Darrusafakës për gjeneratat e reja.

Erioni është 13 vjeçar i gjatë 183 cm dhe ishte pjesë e skuadrës së Kalasë nga Prizreni.

Stafi teknik i skuadrës turke ka thënë se janë të kënaqur me aftësitë e djaloshit nga Prizreni dhe nëse vazhdon me këtë ritëm sukseset nuk do i mungojnë basketbollistit të talentuar.

Përndryshe Erion Nixha është djali i ish-basketbollistit Arben Nixha.

Darussafaka në vitin e kaluar ishte në gjysmëfinale të Euro Cupit, ndërsa ishte edhe pjesë e Euroleagues.

NE TIRANE

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

TOPSPORTI/ Arkiv

17 September, 2020 @12:06

Ish qendra e skuadrave kosovare si Peja e Bashkimi, ndërsa më pas kaloi në ligën shqiptare ku së fundi luajti…

THEMELOHET

Liga Unike nënshkruhet, tash duhet të nis puna

Foto: FBK

10 September, 2020 @23:08

Edhe zyrtarisht sot është nënshkuar themelimi i Ligës Unike në basketboll, ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit dhe asaj të Kosovës.…

LIGA UNIKE

Mbledhja e parë zyrtare: zgjidhen anëtarët e Bordit dhe kryetari i saj

10 September, 2020 @17:08

Të enjten në zyret e Federatës së Basketbollit të Shqipërisë (FSHB) në Tiranë, është mbajtur takimi i parë i Bordit…

TURGAY DEMIREL

Kreu i FIBA Europe do të jetë prezent në ceremoninë e themelimit të Ligës Unike

9 September, 2020 @15:12

Presidenti i FIBA Europës, Turgay Demirel do të jetë i pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për themelimin e…

SHQIP NË BOTË

ZYRTARE: Edon Maxhuni ndërron skuadër

TOPSPORTI / G.P

11 August, 2020 @9:23

Pas aventurës së tij te Gran Canaria në Spanjë, Edon Maxhuni sezonin tjetër do ta vazhdojë te një skuadër tjetër. …

Të gjitha lajmet nga International