Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE

Fenerbahçe shton në skuadër shuterin amerikan

Fenerbahçe shton në skuadër shuterin amerikan


27 July, 2020 @18:26

Pas largimit të yjeve në skuadër, ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e zyrtarizoi përforcimin e gjashtë, para pak çastesh.

Jarell Eddie do të luaj rolin e shuterit te Feneri, derisa ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me mundësi vazhdimi.

Eddie 28 vjeç, së fundi ishte pjesë e Murcias në Ligën e Spanjës. Ai luajti me mesatare prej 14.4 pikëve dhe 44% ishte i saktë nga vija e treshit.

Jarell gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe në NBA te skuadrat Washington Wizards, Phoenix Suns, Boston Celtics e Chicago Bulls.

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

Të gjitha lajmet nga Euroleague