Të gjitha lajmet

FERONIKELI - BASHKIMI

Fitore e lehtë për Bashkimin

Fitore e lehtë për Bashkimin

7 March, 2020 @20:52

Pas fitores ndaj Prishtinës, skuadra e Bashkimit e mposhti edhe Feronikelin.

Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra nga fillimi e deri në fund e kontrolluan ndeshjen dhe e mposhtën kundërshtarin me rezultat 66-82.

Për fitoren e Bashkimit u kujdesuan tresha Corey Ross, Terik Bridgeman dhe Stevie Clark.

Ross luajti me 21 pikë, 5 kërcime e 5 asistime, Bridgeman me 20 pikë, 7 kërcime e 4 topa të rrëmbyer dhe Clark me 15 pikë, 6 kërcime, 4 asistime e 3 topa të rrëmbyer.

Te Nikli u dalluan Deyon Griffin me 31 pikë, 7 kërcime e 7 asistime dhe Ergin Grosha me 10 pikë e 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Bashkimi aktualisht gjendet në pozitën e katërt me 15 fitore e 9 humbje, derisa Feronikeli në pozitën e tetë me 5 fitore e 19 humbje.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Lipjanin, kurse Feronikeli me Yllin.

PRIZRENI

Arrin përforcimi i Prizrenit

6 March, 2020 @21:02

Përforcimi i paralajmëruar i Prizrenit, Marcus Myers, para pak çastesh ka arritur në Kosovës. …

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

NGA INFORMATORI NR 26

Mbi 3 mijë euro gjoba nga FBK për xhiron XXVI

Foto: KBGEYlli/fb/R.Hamitaga

5 March, 2020 @11:34

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pas xhiros së XXVI të Superligës ka botuar Informatorin e radhës, ku kanë njoftuar…

YLLI

Rikthehet luani i Yllit

4 March, 2020 @22:56

Kapiteni i skuadrës së Yllit, Artin Gashi, pas një lëndimi të rëndë që e pësoi në fillim të vitit 2019,…

YLLI

McKay largohet nga Ylli

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 March, 2020 @22:28

Qendra amerikane e Yllit, Jameel McKay, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës suharekase. McKay, ka kërkuar me vet…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga