Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALJA : : : SUPERKUPA

Flamurtari fiton Superkupën e Ligës Unike

Flamurtari fiton Superkupën e Ligës Unike


27 October, 2022 @20:54

Skuadra e Flamurtarit të Vlorës ka fituar Superkupën e Ligës Unike, duke e mposhtur Bashkimin në finale me rezultat të ngushtë 65-61 [20-9, 12-11, 16-29, 17-12].

Anallyse Benally me 15 pikë ka qenë më efikasja te Flamurtari sonte, ndërsa te ekipi vlonjat gjithashtu janë dalluar edhe Tea Memushi e Sarah Jacobsson, që kanë shënuar nga 14 pikë secila.

Te skuadra e Bashkimit më efikaset kanë qenë Taliyah Hopkins e Arbnore Përquku me nga 16 pikë të shënuara.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike