Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BROVINA SHKËLQEN NË FITORE

Gjakova e Re fiton ngushtë

Gjakova e Re fiton ngushtë


7 February, 2023 @23:42

Duel i dy koshashënuesve, ndërsa në fund 51 pikët e Leondre Washingtonit nuk mjaftuan për AS Prishtinën, pasi që Gjakova e Re falë 29 pikëshit të Dardan Brovinës triumfoi ngushë, 85-90.

Fitorja bën që Gjakova e Re të kthehet në bilanc pozitiv me 13-12 dhe të jetë e shtata në renditje, tashmë pastër edhe pa rrezik për rënie e as PlayOut. Ndërkaq AS Prishtina tash e tutje nëse nuk i fiton të gjitha ndeshjet, bie një kategori më poshtë. Është e fundit me bilanc 2-24.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë