Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO

Highlights: Penza - Prishtina (2-0)

Highlights: Penza - Prishtina (2-0)


16 April, 2022 @2:09

Penza ka fituar edhe ndeshjen e dytë të serisë finale të PlayOffit në Ligën e Femrave, duke përmbysur epërsinë e prishtinasve prej 15 pikëve, për të fituar në fund.

Me fitore, Penza ka bërë serinë 2-0 dhe tash pejaneve i nevojitet edhe një fitore për të fituar titullin kampion të Kosovës për sezonin 2021/22. Kampione bëhet ekipi që arrin së pari 3 fitore.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave