Të gjitha lajmet

MIQËSORJA E DYTË

Humbje edhe më e thellë sot nga Sllovakia

Foto: FBS/fb

Humbje edhe më e thellë sot nga Sllovakia

21 July, 2019 @19:35

As në ndeshjen e dytë miqësore të zhvilluar ndaj Sllovakisë në Bratisllavë sot, Kosova nuk ka arritur të shënojë fitore.

Për më tepër, humbja ka qenë më e thellë sesa në ndeshjen e parë të zhvilluar dje 85-79.

Damir Mulaomerovic

Sonte të përzgjedhurit e Damir Mulaomerovicit pësuan me rezultat 82-65 [20-14, 19-14, 27-18 dhe 16-19]. Këto dy ndeshje Kosova i zhvilloi si përgatitore para ndeshjeve zyrtare parakualifikuese për Eurobasket 2021, ku Kosova do të luaj ndaj Britanisë së Madhe dhe Luksemburgut.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga