Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic


16 October, 2020 @17:20

Para pak çasesh KB Peja ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë të huaj për edicionin 2020/21.

Ai është boshnjaku i lindur në Duisburg të Gjermanisë që ka edhe pasaportë amerikane, Amel Kuljohovic.

Alo-qendra 208 centimetra i gjatë së fundi ka qenë pjesë e NCAA në ekipin Southern University Jaguar.

Ai ka pasur mesatare prej 20.1 minutash në ndeshje në NCAA1. Në 32 ndeshje të zhvilluara ai ka mesatare prej 8 pikëve për ndeshje, 0.6 asistimeve dhe 4.3 kërcimesh për ndeshje.

Shutin për tre pikë në sezonin e fundit në SHBA Amel ka pasur 27.9% të saktësisë, duke shënuar 12 herë nga 43 tentime.

EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20 October, 2020 @15:29

Edi Dzelalija është trajner i ri i Pejës. Njoftimin e ka bërë klubi pejan para pak çastesh, që ka zyrtarizuar…

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e…

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

FOTO / FBK

10 October, 2020 @19:36

Sot në Prizren është zhvilluar Klinika e parë e gjyqtarëve në Ligën Unike në të cilën kanë marrë pjesë gjyqtarë…

SHQIPONJAT

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

6 October, 2020 @13:06

Edhe pse KB Peja nuk bëri asnjë përforcim në afatin e rregullt kalimtar për edicionin që po vjen 2020/21 të…

Të gjitha lajmet nga Liga Unike