Të gjitha lajmet

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e Pejën në Superligë të Kosovës, Malcolm Armstead, është lojtar i ri i KK Gostivarit nga Gostivari i Maqedonisë Veriore.

Vetë ekipi i Gostivarit ka zyrtarizuar basketbollistin amerikan që ka edhe nënshtetësi të Kosovës, duke e quajtur si përforcim të madh për stinorin në vijim.

Malcolm Armstead

Në fakt Armstead ka vazhduar kontratën me Gostivarin edhe për stinorin tjetër, pasi që pas Pejës ai luajti vetëm dy ndeshje me ekipin maqedonas në stinorin që u ndërpre nga pandemia.

Gostivari në stinorin 2019/20 ishte i treti në klasifikim të elitës maqedonase të basketbollit, pasi që kishte bilans 12-5 sikurse Rabotnicki i dyti dhe dy fitore më pak se lideri MZT Skopje.

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

NJOFTIM I FBK-së

Të dielën, Marmarinos u ligjëron trajnerëve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

12 June, 2020 @13:26

Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos do të ligjërojë para trajnerëve të Kosovës me anë të një videokonference. Videokonferenca do të…

DARDAN BERISHA

Dardani mirëpret ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 June, 2020 @13:44

Në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të FBK-së, basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë…

KOSOVA

Grumbullimi në gusht

9 June, 2020 @10:59

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të grumbullohet në pjesën e dytë të muajit gusht. Përgatitjet do të udhëhiqen nga…

TAY WALLER

Tay Waller kalon te Igokea

8 June, 2020 @16:28

Ish basketbollisti i Prishtinës dhe i Bashkimit, amerikani Tay Waller, është anëtar i ri i Igokeas. Eurobasket.com ka bërë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga